7 نکته که قبل از ساخت گلخانه باید بدانید - کود کشاورزی - قارچ کش بیولوژیک - کود بیولوژیک - قارچ کش زیستی - ٠٩١٢٨٣٨١٨۴٢ - رویان تیسان

گلخانه ای که به عنوان گلخانه نیز شناخته می شود، برای محافظت از گیاهان در برابر آب و هوای بد و در عین حال کنترل گرما و رطوبت برای ایجاد فضای رشد مطلوب ساخته شده است. گلخانه معمولاً یک ساختمان قاب پوشیده شده از پلاستیک یا شیشه است که برای رشد گل، تولید و سایر گیاهانی که برای رشد نیاز به شرایط خاص دارند، استفاده می شود. در ادامه به مبحث ۷ نکته که قبل از ساخت گلخانه باید بدانید میپردازیم. جهت اطلاع از محصولاتی مانند کود کشاورزی، قارچ کش بیولوژیک ، کود بیولوژیک ، کود زیستی ، قارچ کش زیستی ، کود زیستی و آفت کش بیولوژیک ، کود ارگانیک، کشاورزی ارگانیک و گلخانه با رویان تیسان تماس بگیرید.

۷ نکته که قبل از ساخت گلخانه باید بدانید

گلخانه‌ها در اشکال و اندازه‌های مختلف وجود دارند، از پروژه‌های یک‌روزه‌ای که با استفاده از پلی اتیلن ساخته می‌شوند تا ساختمان‌های پیش ساخته که هزاران دلار هزینه دارند. در اینجا هفت نکته وجود دارد که باید قبل از شروع کار در گلخانه خود در نظر بگیرید:

۱. مکان کلید است

مکان، مکان، مکان. می تواند هر سرمایه گذاری را ایجاد یا شکست دهد. مکان گلخانه شما بر سبک ساختمان و میزان نور دریافتی گیاهان تأثیر می گذارد که گیاهان قابل رشد را تعیین می کند. علاوه بر این، مکان تعیین می کند که چگونه صاحبان گلخانه به سازه دسترسی پیدا کنند و همچنین خطر آسیب طوفان سازه را تعیین می کند.

۲. نوع شما چیست؟

انتخاب ساختار گلخانه ارتباط زیادی با نوع پروژه های گلخانه ای حیاط خلوت دارد که قصد دارید در حال حاضر و در آینده انجام دهید، مانند کاشت سبزیجات یا گل کافی برای فروش در بازار کشاورز. همچنین باید در نظر بگیرید که چه سبک های دیگری از ساختمان ها در سایت پیشنهادی وجود دارد.

در اینجا دو نوع ساختار گلخانه ای وجود دارد که باید در مورد آنها فکر کنید:

مستقل

این یک ساختمان مجزا است، معمولاً در نزدیکی یک باغ در فضای باز. یک سازه مستقل فضای رشد بیشتری را فراهم می کند و می تواند در هر نقطه از ملک قرار گیرد. گلخانه‌های مستقل نیز راحت‌تر تهویه می‌شوند و نور خورشید را به طور مساوی در بین گیاهان پخش می‌کنند، بدون اینکه آنها را در معرض تغییرات شدید دما یا هوای سرد قرار دهند.

Lean-To پیوست شده است

این گلخانه ها در برابر یک سازه موجود در یک یا چند طرف آن ساخته می شوند. به خانه یا ساختمان های دیگر متصل است. با توجه به محدودیت‌هایی که در محل قرارگیری در اطراف خانه و فضای رشد وجود دارد، گلخانه‌های بدون چربی برای همه ایده‌آل نیستند، اما راه‌حلی عالی برای کسانی هستند که فضای محدودی دارند .

گلخانه های پیوست شامل:

پنجره ای: در گلخانه های پنجره ای، چند گیاه برای حداقل هزینه گرمایش و سرمایش کشت می شود. شکل های تک و دوتایی در اندازه‌های متفاوت برای تناسب با بیشتر قاب‌های استاندارد و وسیله نصب ساده مورد احتیاج است.

یکنواخت: هنگامی که مردم به گلخانه فکر می کنند، سبک متصل به دهانه آن چیزی است که اغلب به ذهن خطور می کند. گلخانه با دهانه یکنواخت شبیه یک چارچوب مستقل است. با این حال، به یک خانه یا گاراژ با یک سقف شیروانی متصل می شود . گلخانه های یکنواخت هزینه بیشتری نسبت به گلخانه های ناب دارند، اما انعطاف پذیری بیشتری در طراحی و فضا دارند.

آب و هوا را به خاطر بسپار

اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که مستعد باد یا طوفان است، داشتن گلخانه‌ای که به پایه‌ای با ساختار محکم متصل شده باشد می‌تواند از وزش آن جلوگیری کند. آنهایی که به فوترهای سنگین متصل شده اند یا به ساختمانی مانند خانه شما متصل هستند، راه به جایی نمی برند. ممکن است برخی از شیشه ها در طوفان بشکنند، اما آنها قابل تعویض هستند.

۳. نسبت های خود را انتخاب کنید

ایده این است که قرار گرفتن در معرض نور خورشید را به حداکثر برسانیم و در عین حال از دست دادن گرما را محدود کنیم، که معمولاً ساختارهای طولانی و باریک را می طلبد. البته این به فضای موجود شما بستگی دارد، اما نسبت عرض به طول ۱:۳ ایده آل است.

بسیاری از صاحبان خانه‌ها در ابتدای راه‌اندازی به سراغ گلخانه‌های کوچک‌تر می‌روند، اما همانطور که بسیاری از افراد کارخانه می‌دانند، می‌توانید به سرعت یک فضا را با «یکی دیگر» پر کنید. برخلاف تصور عمومی، گلخانه‌های کوچک به دلیل تمایل به نوسانات شدید دما، حتی برای تولیدکنندگان کهنه‌کار چالشی اساسی را ایجاد می‌کنند.

از طرفی گلخانه بزرگ هزینه راه اندازی و نگهداری بالاتری دارد. حداقل ابعاد توصیه شده بر حسب نوع گلخانه عبارتند از:

  • تکیه : حداقل ۶ فوت عرض در ۱۰ فوت طول
  • مستقل : از ۸ تا ۱۰ فوت عرض در ۱۲ فوت طول

۴. قاب و فرم

دو عامل مهم برای گلخانه شما: مواد و شکل. برخی از آنها به طور کامل از پلاستیک یا شیشه ساخته شده اند، در حالی که بسیاری از آنها ترکیبی از مواد هستند. برخی سقف های گرد دارند، در حالی که برخی دیگر شیب دار هستند. هر کدام مزایا و معایبی دارند.

مواد

گلخانه سفارشی شما می تواند با مجموعه ای از مواد ساخته شود، یا در یک کیت جدید خریداری شود یا بازیافت شود. یافتن لوازم مناسب برای شما و بودجه شما همیشه بهترین گزینه است.

چارچوب: سیستم پشتیبانی ساختاری گلخانه اغلب آلومینیوم، فولاد گالوانیزه، پلاستیک یا چوب است.

  • آلومینیوم و فولاد گالوانیزه به دلیل مقاوم بودن در برابر زنگ زدگی و سبک بودن اما مستحکم توصیه می شود.
  • لوله های پی وی سی کمترین هزینه را دارند اما کمترین دوام را دارند. آنها در آب و هوای معتدل یا گلخانه موقت کار خواهند کرد.
  • چوب در محیط مرطوب تمایل به پوسیدگی دارد. مطمئن شوید که فقط از چوب تحت فشار استفاده کنید.

دیوارها : برای کناره های گلخانه خود می توانید فایبرگلاس، ورقه پلاستیکی شفاف، پلی کربنات یا شیشه را انتخاب کنید . شرکت ها همچنین پرده های نگهدارنده گرما را برای گلخانه ها می فروشند.

  • فایبرگلاس سبک، بادوام و مقاوم در برابر تگرگ است. شما باید پانل های گلخانه ای را انتخاب کنید که شفاف یا شفاف باشند.
  • پلاستیک های شفاف مانند پلی اتیلن (PE)، پی وی سی یا دیگر فیلم های شفاف در دسترس، گزینه هایی برای گلخانه های پلاستیکی هستند. بسته به نوع، PE طول عمری بین یک تا سه سال دارد. پی وی سی و کوپلیمرها با مهارکننده های فرابنفش (UV) عمر بیشتری خواهند داشت.

جهت اطلاع از محصولاتی مانند کود کشاورزی ، قارچ کش بیولوژیک ، کود بیولوژیک ، قارچ کش زیستی ، کود زیستی ، کود ارگانیک ، کشاورزی ارگانیک و گلخانه با رویان تیسان تماس بگیرید.

آدرس: دفتر مرکزی: کرج، سه راه دانشکده، پارک علم و فناوری پردیس کشاورزی دانشگاه تهران

کود کشاورزی ، قارچ کش بیولوژیک ، کود بیولوژیک ، قارچ کش زیستی ، کود زیستی ، کود ارگانیک ، کشاورزی ارگانیک و گلخانه

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *