درباره ما

درباره ما

شرکت دانش بنیان رویان تیسان سبز در سال ۱۳۹۳ با هدف تحقیق، توسعه و تولید فراورده های بیوتکنولوژی به خصوص عوامل مبارزه بیولوژیک میکروبی با عوامل بیماریزا و آفات خسارت زای گیاهی و همچنین حاصلخیز کننده های طبیعی خاک تاسیس شد و فعالیت خود را در سال ۱۳۹۴ در مرکز رشد پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری آغاز نمود. این شرکت در حال حاضر یکی از شرکت های پیشرو در صنعت بیوتکنولوژی بوده و با در اختیار داشتن کادری مجرب و علمی و همچنین امکانات و شرایط تولید مطابق با آخرین استانداردهای جهانی، محصولات خود را در بهترین کیفیت ممکن در اختیار جامعه کشاورزی و مصرف کنندگان عزیز عرضه می نماید.بزرگترین افتخار این شرکت تولید اولین و تنها قارچ کش بیولوژیک با فرمولاسیون باکتریایی با نام تجای پارس باسیل می باشد تا جایگزین مناسبی برای سموم خطرناک شیمیایی شود. این محصول مطابق با استانداردهای جهانی تولید و به مصرف کنندگان عرضه می گردد. به طور کلی هدف این شرکت عرضه محصولات بیولوژیک و بی خطر برای انسان و محیط زیست و همچنین موثر در تغذیه و بهبود خاک و نیز کنترل آفات و بیماری های گیاهی می باشد.

کود زیستی نیتروزیست

این کود تامین کننده ازت (نیتروژن) برای گیاه است که می تواند مکمل با کودهای شیمیایی ازته در کشاورزی صنعتی یا جایگزین آن ها در کشاورزی ارگانیک باشد. به جذب پتاس نیز کمک می کند. این کود شامل باکتری‌های انتروباکتر تثبیت کننده ازت است که به محض ورود به خاک شروع به فعالیت کرده و علاوه بر ازت، مواد دیگری را تولید می‌نمایند از قبیل مواد محرک رشد که رشد رویشی(افزایش رشد ساقه، ریشه‌زایی، افزایش تعداد و اندازه برگ‌ها) و رشد زایشی(افزایش گل‌دهی، میوه‌دهی و افزایش کیفیت محصول) گیاه را افزایش می‌دهند. موادی که برخی از باکتری‌ها و قارچ‌های بیماریزای گیاهی را دفع می‌کنند و از بیماری و دچار آفت شدن گیاه جلوگیری می‌کنند. این کود مقاومت گیاه را به شرایط سخت محیطی مانند شوری خاک، کم‌آبی، آهکی بودن خاک افزایش می‌دهد.

کود زیستی فسفوزیست

این کود تامین کننده فسفات برای گیاه است و شامل باکتری‌های فسفوباکتر است که به محض ورود به خاک شروع به فعالیت کرده و علاوه بر فسفات، مواد دیگری را تولید می‌نمایند. یک دسته از این مواد باعث افزایش رشد رویشی و زایشی گیاه می‌شوند(عوامل محرک رشد) و یک دسته از این مواد دفع کننده برخی از عوامل بیماریزای موجود در خاک هستند. این کود نیز مقاومت گیاه را به شرایط سخت محیطی مانند شوری خاک، کم‌آبی، آهکی بودن خاک افزایش می‌دهد. علاوه بر این‌ها فسفوباکترهای موجود در این کود اسیدهای طبیعی را تولید می‌نمایند که هم شرایط آهکی بودن خاک را تا حدودی تعدیل می‌کند و به رشد بهتر گیاه در خاک‌های با قلیائیت بالا کمک می‌نماید و هم جذب برخی از عناصر دیگر مانند ترکیبات ازته و آهن موجود در خاک را آسان‌تر می‌کند

راهبردها

شرکت رویان تیسان سبز به عنوان یکی از تولید کنندگان نهاده های بیولوژیک و ارگانیک در کشور، خطی مشی خود را در قالب دستیابی به اهداف و ماموریت های زیر می داند:
۱.تولید و عرضه محصولات کشاورزی با کیفیت بالا و مقدار کافی و قیمت مناسب
۲.همگامی با طبیعت و نه سلطه بر آن
۳.تقویت چرخه های زیستی
۴.حفظ و افزایش حاصلخیزی خاک در دراز مدت
۵.حفظ تنوع ژنتیکی سیستم کشاورزی با محیط اطراف
۶.جلب رضایت مصرف کنندگان
۷.دستیابی به فرمولاسیون و نهاده های کشاورزی ارگانیک
۸.ارتقاء علمی و فنی کلیه پرسنل از طریق آموزش های درون سازمانی و برون سازمانی

X