6 سازه رایج گلخانه - کود کشاورزی ، قارچ کش بیولوژیک ، کود بیولوژیک ، قارچ کش زیستی ، کود زیستی ، کود ارگانیک ، کشاورزی ارگانیک و گلخانه

ما در این مبحث به ۶ سازه رایج گلخانه میپردازیم. جهت اطلاع از محصولاتی مانند کود کشاورزی، قارچ کش بیولوژیک ، کود بیولوژیک ، کود زیستی ، قارچ کش زیستی ، کود زیستی و آفت کش بیولوژیک ، کود ارگانیک، کشاورزی ارگانیک و گلخانه با رویان تیسان تماس بگیرید.

۶ سازه رایج گلخانه

اگر می خواهید در مورد انواع سازه های گلخانه ای بیشتر بدانید، در اینجا شش سبک محبوب را معرفی می کنیم.

تونل بالا

گلخانه های تونل مرتفع در مقایسه با گلخانه های سنتی اغلب بلندتر هستند و پست های زمینی بالاتری دارند. این طرح در ابتدا برای این طراحی شد که به تراکتورها و ماشین آلات بزرگ اجازه دهد به راحتی به داخل و خارج از گلخانه حرکت کنند. با این حال، طراحی تونل بالا دارای مزایای اضافی است که برخی از تولیدکنندگان ترجیح می دهند. این ساختار تنها دارای یک لایه پوشش است که به تولیدکنندگان اجازه می دهد تا کشاورزی داخلی و خارجی را در طول فصل ترکیب کنند. هنگامی که آب و هوای محلی اجازه می دهد، تولیدکنندگان می توانند به سادگی پوشش پلی اتیلن را حذف کنند و به گیاهان خود مزایای کشاورزی در فضای باز را بدهند.

تونل کم

گلخانه با تونل کم برای کشت کوچکتر یا عملیات تجاری که نیاز به منطقه خاصی برای سبزیجات خاص دارد ایده آل است. این طرح دارای یک ردیف تونل است که در ارتفاع پایینی از زمین قرار دارند و به گرم شدن خاک کمک می کنند تا یک محیط کوچک برای رشد گیاهان ایجاد شود. حتی زمانی که شرایط بیرونی خنک‌تر است، این تخت‌های مرتفع می‌توانند به گرم نگه داشتن زمین به اندازه کافی کمک کنند، بنابراین گیاهان رشد کرده و رشد می‌کنند.

هوپ هاوس 

طرح گلخانه حلقه ای از طرح تونل بالا در مقیاس کوچکتر تقلید می کند. این ساختار از پرلین های منحنی با پوشش پلی در بالا استفاده می کند و نیازی به فونداسیون بادوام یا کنترل های محیطی گسترده ندارد. در حالت ایده‌آل، خانه حلقه‌ای می‌تواند به‌عنوان یک منطقه سرپوشیده ویژه برای محافظت از محصولات در برابر یخبندان و شرایط سرد به جای اینکه یک مرکز رشد سرپوشیده در مقیاس کامل باشد، استفاده شود. سپس، زمانی که آب و هوا مناسب است، پرورش دهندگان می توانند پوشش را بردارید و کشت در فضای باز را تمرین کنند.

گلخانه تجاری

مانند گلخانه های سنتی، سازه های گلخانه های تجاری را می توان با استفاده از مواد مختلف ساخت. این گلخانه برای رشد گیاهان و فروش محصولات به صورت تجاری ساخته شده است، چه سبزیجات، چه حشیش یا نوع دیگری از گیاهان. اغلب، گلخانه های تجاری از فناوری پیشرفته برای کمک به حفظ یک محیط کنترل شده در داخل خانه استفاده می کنند.

ریج و شیار

گلخانه پشته و شیار از چندین گلخانه با فاصله مساوی تشکیل شده است که به هم متصل هستند. این ساختارهای فردی را می توان با دیوارهایی طراحی کرد که می توان آنها را برداشت تا فضای رشد بیشتری را باز کند. پشته و شیار یک نوع گلخانه محبوب است که اغلب در تولیدات تجاری استفاده می شود. این ساختار می تواند به پرورش دهندگان اجازه دهد تا یک محیط کنترل شده عظیم برای تولید حداکثر رشد ایجاد کنند.

چه نوع گلخانه ای برای چه مکانی مناسب است؟

گلخانه مناسب به آب و هوای محلی و اندازه عملیات شما بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر در منطقه ای هستید که بادهای شدید دارد، باید در نظر بگیرید که چگونه این روی رشد گیاه شما تأثیر می گذارد. سپس، شما باید ساختاری را پیدا کنید که بتواند کار را انجام دهد.

در اینجا برخی از ملاحظات کلیدی وجود دارد که باید هنگام جستجوی بهترین نوع گلخانه رعایت کنید:

شدت نور خورشید

هنگامی که می دانید گلخانه شما در کجا ساخته می شود، میزان نور خورشید را که فضا دریافت می کند را بررسی کنید. اگر نور تا حدودی محدود است، به ساختاری برای به حداکثر رساندن این منبع نیاز دارید. همچنین ممکن است به ساختاری نیاز داشته باشید که به راحتی به چراغ های LED و سایر وسایل مجهز شود تا به رشد گیاهان شما کمک کند. اگر در یک منطقه عمدتاً آفتابی هستید، ممکن است گلخانه ای با پوشش اضافی انتخاب کنید که می تواند به محافظت از محصولات شما در روزهای آفتابی یا گرم کمک کند.

اندازه زمین

ابعاد فضای خود را بدانید تا بتوانید گلخانه ای را پیدا کنید که به راحتی مناسب باشد. برای پرورش دهندگان تجاری که به دنبال یک گلخانه متصل هستند، باید اندازه گیری ها را انجام دهید و اطمینان حاصل کنید که افزودنی جدید شما فضای زیادی برای ساخت و ساز دارد.

آب و هوای محلی

شاید یکی از مهم ترین ملاحظات آب و هوای محلی است که در آن رشد می کنید. محیط روی گیاهان شما تأثیر می گذارد و مشخص می کند که به چه ویژگی هایی در گلخانه خود نیاز دارید. اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که فصل سرد دارد، می‌خواهید امکاناتی داشته باشید که بتوانید برای محافظت از گیاهان خود به سیستم گرمایشی مجهز کنید. همین امر در مورد سایر شرایط آب و هوایی طبیعی مانند باد، دوره های خشک و باران بیش از حد صدق می کند. در نظر بگیرید که چگونه آب و هوای محلی شما در طول سال تغییر می کند و به دنبال گلخانه ای باشید که بتواند در عین محافظت از گیاهان داخل این شرایط را تحمل کند.

پایداری زمین

بسته به ساختار گلخانه ای که انتخاب می کنید، ممکن است به یک قطعه ساختمانی نیاز داشته باشید که پایدارتر باشد. احتمالاً برای عملیات تجاری نیاز به بتن ریزی دارید تا گلخانه شما تغییر نکند. این ممکن است شما را ملزم کند که با مقامات محلی در مورد قوانین زمین صحبت کنید و اطمینان حاصل کنید که می توانید زمین را طوری تنظیم و دستکاری کنید تا محکم باشد. اگر گلخانه شما روی پایه قابل اعتمادی قرار نگیرد، ممکن است در آینده با مشکلاتی روبرو شوید.

جهت اطلاع از محصولاتی مانند کود کشاورزی ، قارچ کش بیولوژیک ، کود بیولوژیک ، قارچ کش زیستی ، کود زیستی ، کود ارگانیک ، کشاورزی ارگانیک و گلخانه با رویان تیسان تماس بگیرید.

آدرس: دفتر مرکزی: کرج، سه راه دانشکده، پارک علم و فناوری پردیس کشاورزی دانشگاه تهران

کود کشاورزی ، قارچ کش بیولوژیک ، کود بیولوژیک ، قارچ کش زیستی ، کود زیستی ، کود ارگانیک ، کشاورزی ارگانیک و گلخانه

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *