انواع فناوری های گلخانه - قارچ کش زیستی - کود بیولوژیک - قارچ کش بیولوژیک - کود کشاورزی - ٠٩١٢٨٣٨١٨۴٢ - ۰۲۱۹۱۳۰۷۸۰۸

فناوری های گلخانه هیدروپونیک

فناوری های گلخانه ای به مجموعه از طرح‌های خلاقانه گفته می‌شود که قابلیت متحول کردن آینده کشت گلخانه ای را دارد. امروزه فناوری با سرعت بی سابقه‌ای در حال حرکت است. از این رو تولید کنندگان برای افزایش بهره‌وری و قابلیت پیش‌بینی، به فناوری های گلخانه ای نیازمندند. پرورش محصولات گلخانه ای امروزه باید تحت کنترل و مراقبت باشد از این رو استفاده از فناوری های گلخانه ای این امکان را فراهم می‌کنند تا حتی گلخانه های کوچک‌تر نیز در آینده به گلخانه های وسیعی تبدیل شوند. اگر به فناوری های گلخانه هیدروپونیک علاقه‌مندید، توصیه می‌کنیم تا پایان مقاله همراه ما باشید. در ادامه به مبحث انواع فناوری های گلخانه میپردازیم. جهت اطلاع از محصولاتی مانند کود کشاورزی، قارچ کش بیولوژیک ، کود بیولوژیک ، کود زیستی ، قارچ کش زیستی ، کود زیستی و آفت کش بیولوژیک ، کود ارگانیک، کشاورزی ارگانیک و گلخانه با رویان تیسان تماس بگیرید.

انواع فناوری های گلخانه

همانطور که در مقدمه نیز اشاره شد، کسب و کارهای امروزی برای بقا باید طبق تکنولوژی‌ها و فناوری‌های روز حرکت کنند. با استفاده از جدیدترین فناوری های گلخانه هیدروپونیک و داشتن گلخانه ای اتوماتیک، شما در حال ساختن آینده ای با سرمایه گذاری مطمئن هستید. فناوری گلخانه ای در حقیقت به تکنیک ایجاد شرایط محیطی مفید برای گیاهان همراه با اتوماسیون است. در یک گلخانه با سیستم هیدروپونیک، در درجه اول باید نیازهای خاص گیاهان را توسط مناسب‌ترین روش‌های تامین و توزیع آب و مواد غذایی برآورده کرد. از این رو برای افزایش کارایی و عملکرد و همچنین کاهش هزینه‌ها، استفاده از این فناوری‌ها ضروری است. گلخانه هوشمند و مدرن، نشان دهنده همگرایی دانش علمی پیچیده و راه حل‌های نرم افزاری و سخت افزاری است.

کنترل کننده های گلخانه

کنترل‌کننده‌های گلخانه می‌توانند دریچه‌ها را باز و بسته کنند، چراغ‌ها را خاموش و روشن کنند و تمامی اینها از طریق برنامه‌های هوشمند قابل تغییر است. کنترل کننده‌های محیطی گلخانه، مدیریت گلخانه را اتوماسیون کرده و  به تولید کنندگان این اجازه را می‌دهند تا عملکرد خود را به حداکثر رسانده و در عین حال هزینه‌ها را کاهش دهند. کنترلرها با مشخصات از قبل تعیین شده و بر اساس نیازهای گلخانه و گیاهان برنامه‌ریزی می‌شوند.

حسگرها و سنسورها

وظیفه سنسورها در سراسر گلخانه اندازه گیری دما، رطوبت، نور و… است تا کنترل کننده های گلخانه به صورت خودکار شرایط سالن را تنظیم کنند تا از ایده‌آل بودن شرایط محیط رشد، اطمینان حاصل شود. نظارت بر تمامی این موارد به صورت مجازی باعث کاهش هزینه‌ها و صرفه‌جویی در نیروی کار می‌شود. این سنسورها داده‌هایی که از محصولات می‌گیرند را به سیستم عامل رسانده و کنترل کننده‌های گلخانه طبق این داده‌ها موتورها را کنترل می‌کنند.

سیستم های آبیاری خودکار گلخانه

از دیگر فناوری های گلخانه ای می‌توان به سیستم های آبیاری خودکار اشاره کرد. اگر سیستم آبیاری در گلخانه‌ها هوشمند شود، از هر نظر در هزینه‌های شما صرفه‌جویی خواهد شد. تمامی صاحبان گلخانه با هوشمندسازی سیستم آبیاری گلخانه خود باعث کاهش هزینه‌های خود تا حد چشمگیری می‌شوند. سیستم‌های آبیاری خودکار می‌توانند نیازهای آبی گیاهان گلخانه ای را تشخیص داده و در زمان مناسبی آبیاری را انجام دهند.

یکی از مزایای استفاده از سیستم‌های آبیاری خودکار، کنترل حجم آب مصرفی است. از این رو دیگر از غرقابی گیاهان و آسیب دیدن ریشه‌ها جلوگیری می‌شود. از طرفی دیگر هنگامیکه آبیاری محصولات گلخانه‌ای را کنترل کنید، صرف هزینه برای تجهیزات جانبی نیز کاهش پیدا خواهد کرد، چرا که این سیستم از هر لحاظ اقتصادی و مقرون به صرفه است.

سیستم خودکار سنجش سطح روشنایی گلخانه

یکی دیگر از فناوری ها و تجهیزات مهم که برای هر گلخانه ای لازم است و می‌تواند جزو فناوری های گلخانه ای باشد، سیستم خودکار سنجش سطح روشنایی گلخانه است. همانطور که می‌دانید، نور مهمترین عامل برای رشد گیاهان است. مهمی این موضوع برای رشد محصولات گلخانه‌ای که در فضای سر بسته است، اهمیت بیشتری نیز دارد. از این رو لازمست تا به شدت و میزان نور توجه شود. تجهیزات روشنایی مختلفی برای رشد گیاهان گلخانه ای وجود دارد از جمله آن می‌توان به لامپ‌های رشد گیاه اشاره کرد. این لامپ ها باعث افزایش سرعت رشد محصولات می‌شوند و ریشه زایی گیاهان را بهتر می‌کنند.

فناوری های گلخانه ای در تجهیزات خنک کننده

تجهیزات خنک کننده گلخانه جزو مواردیست که نمی‌توان از نقش مهم آن صرف نظر کرد. برخی از گلخانه‌ها به دلیل قرار گرفتن در محیط جغرافیایی خاص، در فصول گرم سال، دچار چالش می‌شوند. همانطور که می‌دانید گرم شدن هوای گلخانه می‌تواند باعث پژمردگی و حتی خرابی محصولات نیز بشود. از این رو استفاده از تجهیزات خنک کننده مناسب با محیط گلخانه برای رشد گیاهان ضروری است. این تجهیزات، باعث کنترل حجم کربن دی اکسید در محیط گلخانه شده و حتی می‌توانند رطوبت گلخانه را نیز کنترل کنند.

اهمیت فناوری های گلخانه هیدروپونیک

با توجه به افزایش روز افزون جمعیت، تقاضا برای مواد غذایی نیز در حال افزایش است. شکی در این نیست که صنعت گلخانه با سرعت بالایی رو به پیشرفت است. از این رو می‌توان گفت در اینده بهترین راه برای تامین نیازهای بازار، گلخانه‌ ها باشند. در این میان محبوبیت کشت هیدروپونیک نیز در بین گلخانه داران در حال افزایش است. چرا که در گلخانه های هیدروپونیک شما می‌توانید در کمترین فضا، با سرعت بیشتری اقدام به پرورش گیاهان کنید. اینجاست که اهمیت فناوری های گلخانه هیدروپونیک آشکار می‌گردد. شما می‌توانید با خودکارسازی فرآیندها، باعث تضمین محیطی سازگار، کاهش مصرف انرژی، کاهش نیروی کار و همچنین افزایش محصولات شوید.

جهت اطلاع از محصولاتی مانند کود کشاورزی ، قارچ کش بیولوژیک ، کود بیولوژیک ، قارچ کش زیستی ، کود زیستی ، کود ارگانیک ، کشاورزی ارگانیک و گلخانه با رویان تیسان تماس بگیرید.

آدرس: دفتر مرکزی: کرج، سه راه دانشکده، پارک علم و فناوری پردیس کشاورزی دانشگاه تهران

کود کشاورزی ، قارچ کش بیولوژیک ، کود بیولوژیک ، قارچ کش زیستی ، کود زیستی ، کود ارگانیک ، کشاورزی ارگانیک و گلخانه

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *