گلخانه - کود کشاورزی ، قارچ کش بیولوژیک ، کود بیولوژیک ، قارچ کش زیستی ، کود زیستی ، کود ارگانیک ، کشاورزی ارگانیک

ما در این مبحث به آیا فن های اگزوز خورشیدی برای گلخانه خوب هستند میپردازیم. جهت اطلاع از محصولاتی مانند کود کشاورزی، قارچ کش بیولوژیک ، کود بیولوژیک ، کود زیستی ، قارچ کش زیستی ، کود زیستی و آفت کش بیولوژیک ، کود ارگانیک، کشاورزی ارگانیک و گلخانه با رویان تیسان تماس بگیرید.

آیا فن های اگزوز خورشیدی برای گلخانه خوب هستند؟

داشتن تهویه خوب در گلخانه بسیار مهم است. یک اگزوز فن خورشیدی گزینه خوبی است زیرا نیازی به نگرانی در مورد اتصال شبکه به گلخانه خود ندارید. این بسیار مفید است به خصوص اگر در یک مزرعه بزرگ زندگی می کنید و دریافت برق از منبع شبکه به گلخانه شما دشوارتر است.

فن های اگزوز خورشیدی چیست؟

اگزوز فن خورشیدی تجهیزاتی با انرژی خورشیدی است که برای بهبود گردش هوای یک فضای بسته استفاده می شود.

بهترین فن خورشیدی چیست؟

اگر گلخانه دارید، می‌دانید که تهویه آن‌ها چه مشکلی دارد. متأسفانه گلخانه هایی با هوای کهنه می توانند رشد قارچ ها و سایر بیماری های بالقوه را افزایش دهند.

فن های خورشیدی برای نگهداری گیاهان شما در دما و رطوبت ایده آل مناسب هستند. داشتن پنکه خورشیدی نیز کار در گلخانه را بسیار دلپذیرتر و کمتر دردسر می کند.

یکی از بزرگترین مزیت‌های فن‌های خورشیدی نصب و نگهداری آن‌ها آسان است – ناگفته نماند که از منبع انرژی تجدیدپذیر نیز استفاده می‌کنند تا برای سیاره و کیف پول شما مفید باشند. در اینجا چیزی است که باید قبل از خرید یک پنکه خورشیدی مناسب برای شما و گلخانه شما بدانید.

چرا از فن خورشیدی استفاده کنیم؟

گلخانه ها برای حفظ گرما ساخته می شوند. این کار در فصل سرد عالی عمل می کند اما در تابستان می تواند مشکل ساز شود. هنگامی که دما به بالای ۹۰ درجه برسد، بسیاری از گیاهان شروع به مبارزه خواهند کرد. اگرچه گیاهان گرمسیری ممکن است اهمیتی نداشته باشند، اما همچنان خوب است که دمای گلخانه خود را کنترل کنید.

به همین ترتیب، گلخانه ها باید تهویه خوبی داشته باشند و جریان هوای خوبی داشته باشند. این به کاهش حضور قارچ ها کمک می کند و گلخانه را در دمای ایده آل تری برای گیاهان نگه می دارد.

یک راه حل معمول این است که در یا دریچه را باز بگذارید. اما، بسته به منطقه و گلخانه شما، همیشه خوب کار نمی کند. در حالت ایده آل، هوا برای مدیریت مناسب گرما و رطوبت نیاز به حرکت دارد.

با داشتن یک فن خورشیدی در گلخانه خود می توانید نحوه و زمان حرکت هوا را کنترل کنید. در حالی که می توانید از یک فن معمولی استفاده کنید، فن های خورشیدی ترجیح داده می شوند زیرا به سیم کشی اضافی نیاز ندارند و نصب آن را در گلخانه آسان می کند. آنها همچنین دارای مزیت بزرگ عدم ​​نیاز به برق اضافی یا نگهداری زیاد هستند.

چرا به تهویه خوب در داخل گلخانه خود نیاز دارید؟

وجود تهویه مناسب در داخل گلخانه برای رشد مناسب گیاهان بسیار مهم است. گیاهان برای رشد خوب باید در دمای مطلوب باشند. اگر تهویه خوبی در داخل گلخانه وجود نداشته باشد، در تابستان می توان داخل آن را بیش از حد گرم کرد. افزایش دما می تواند به گیاهان آسیب برساند.

همچنین، هنگامی که تهویه کاهش می یابد، رطوبت داخل گلخانه شما افزایش می یابد. افزایش رطوبت محیطی مناسب برای آفات است. بنابراین رشد آفات افزایش می یابد. افزایش جمعیت آفات باعث افزایش خسارت به مزارع شما می شود. بنابراین گیاهان شما خواهند مرد و همچنین برداشت کمتری خواهید داشت.

داشتن جریان هوای خوب در داخل گلخانه برای گیاهانی که از طریق هوا گرده افشانی می کنند نیز مهم است. برای این کار می توانید از فن های گردشی نیز استفاده کنید. اما وجود فن های اگزوز خورشیدی به شما کمک می کند تا هوای تازه را به داخل ببرید.

گیاهان برای ساختن غذا به دی اکسید کربن اکسیژن احتیاج دارند. برای دریافت دی اکسید کربن کافی باید هوای تازه در داخل گلخانه وجود داشته باشد. برای آن نیز به تهویه خوب نیاز دارید.

مزایای استفاده از اگزوز فن های خورشیدی برای گلخانه شما؛

  • به برق شبکه تکیه نکنید. بنابراین لازم نیست نگران تامین برق از منبع مسکن به گلخانه باشید. همچنین لازم نیست نگران نصب پریز برق در گلخانه خود باشید.
  • از آنجایی که نیازی به نگرانی در مورد تامین برق شبکه ندارید، قابلیت حمل و نقل بیشتر به گلخانه شما می دهد. بنابراین می توانید گلخانه خود را در هر مکانی که می خواهید راه اندازی کنید بدون اینکه نگران برق شبکه باشید. این برای صاحبان مزارع بزرگ بسیار مهم است.
  • اگزوز فن های خورشیدی حتی در مناطق روستایی قابل استفاده هستند. با این حال، مناطقی در بسیاری از کشورها وجود دارند که برق تولیدی از شبکه ندارند. بنابراین داشتن تجهیزات با انرژی خورشیدی برای چنین مناطقی بسیار مهم است.
  • بدون قبض برق اضافی – لازم نیست نگران افزایش قبض برق خود باشید.
  • می تواند با استفاده از انرژی سبز از محیط زیست محافظت کند – انرژی خورشیدی نوعی انرژی سبز است زیرا این انرژی هیچ آلاینده ای برای محیط زیست منتشر نمی کند. در بسیاری از کشورها، شکل اصلی تولید برق شبکه، سوزاندن سوخت‌های فسیلی است. این مقدار زیادی مواد مضر را منتشر می کند. ماشین آلات و فرآیندی که برای استخراج سوخت های فسیلی استفاده می شود، محیط زیست را نیز آلوده می کند. بنابراین با استفاده از انرژی خورشیدی می توانید آلودگی محیط زیست را کاهش دهید.

معایب داشتن اگزوز فن خورشیدی؟

نقطه ضعف اصلی اگزوز فن های خورشیدی هزینه اولیه بالا است. در مقایسه با اگزوز فن های شبکه ای، اگزوز فن های خورشیدی بسیار گران هستند. همچنین، شما باید هزینه بیشتری برای فرآیند نصب بپردازید، زیرا باید پانل ها را نیز نصب کنید.

عیب دیگر این است که شما می توانید از یک اگزوز فن خورشیدی فقط در صورتی استفاده کنید که در منطقه ای با نور خورشید خوب زندگی می کنید. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که روزهای ابری، بارانی یا بادخیز بیشتری دارد، این سرمایه گذاری خوبی برای شما نیست.

نتیجه

داشتن تهویه خوب در داخل گلخانه برای رشد خوب گیاهان شما بسیار مهم است. استفاده از اگزوز فن خورشیدی برای بهبود گردش هوا بهتر از استفاده از اگزوز فن های شبکه ای است، زیرا هم برای شما و هم برای محیط زیست مفید است.

جهت اطلاع از محصولاتی مانند کود کشاورزی ، قارچ کش بیولوژیک ، کود بیولوژیک ، قارچ کش زیستی ، کود زیستی ، کود ارگانیک ، کشاورزی ارگانیک و گلخانه با رویان تیسان تماس بگیرید.

آدرس: دفتر مرکزی: کرج، سه راه دانشکده، پارک علم و فناوری پردیس کشاورزی دانشگاه تهران

کود کشاورزی ، قارچ کش بیولوژیک ، کود بیولوژیک ، قارچ کش زیستی ، کود زیستی ، کود ارگانیک ، کشاورزی ارگانیک و گلخانه

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *